WYJAZD DO KRAKOWA

Na dobry początek roku szkolnego, dwunastego września, klasa IIIA wraz z wychowawcami wybrała się na wyjazd naukowy do Krakowa, aby zgłębić informacje i wiedzę dotyczącą polskiej kolebki kulturowej, stolicy Cyganerii Artystycznej i świadka królów Polski. Tym razem wyjazd poświęciliśmy informacjom o Kaplicy Zygmuntowskiej, odwiedziliśmy oddział Muzeum Narodowego w Sukiennicach, wybraliśmy się do Europeum, zwiedziliśmy gmach Crikoteki, odbyliśmy długi spacer po Kazimierzu oraz wiele innych, wszystko wsparte krótkimi referatami uczniów oraz ogromem informacji od Pani Profesor Kawki. Pierwszy dzień zakończyliśmy koncertem muzyki klasycznej w kościele Św. Katarzyny na Kazimierzu. Gwoździem programu dnia drugiego, była wystawa poświęcona twórczości Andrzeja Wajdy w Muzeum Narodowym. Był to wyjazd, który nie tylko podbudował naszą wiedzę o Krakowie, ale także pozwolił na spędzenie czasu z klasą nie tylko w szkole.

Barbara Szymańska