UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

KLAS MATURALNYCH

 

W dniu 26 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji pożegnania klas maturalnych. Na samym wstępie usłyszeliśmy przemowienie pani dyrektor oraz wychowawców przyszłych absolwentów - pani Magdaleny Kacały oraz pana Piotra Kwiatkowskiego.

Kolejnym punktem było rozdawanie wyróżnień, nagród oraz świadectw. Dodatkowym urozmaiceniem było tworzenie obrazów - każda osoba odbierająca świadectwo miała za zadanie zostawić po sobie ślad na białym płótnie. Przybory oraz farby zostaly wcześniej naszykowane. Obrazy po wyschnięciu zostały podarowane wychowawcom klas czwartych jako upominek. W tle przez cały czas trwania uroczystości wyświetlane były archiwalne zdjęcia przedsawiające tegorocznych absolewntów.

Następną częścią ceremonii było przedstawienie przygotowane przez klasę IIIB, mające na celu streszczenie czterech lat życia w naszym liceum na Smoczej. Akcja zaczynała się od egzaminu wstępnego, następnie przeżyliśmy na nowo klasę pierwszą, drugą, trzecią oraz czwartą kończąc na egzaminie na studia. Bardzo prosta i lekka forma niemego przedstawienia sprawiała, że oglądanie było bardzo przyjemne.

Wzbudzającą niemałe zainteresowanie częścią było rozdanie klasom maturalnym pamiątkowych przypinek, na których wypisane były znane cytaty nauczycieli. Po otrzymaniu przez każdego ucznia upominku przeszliśmy do oglądania filmów i animacji dyplomowych. Na sam już koniec wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy dyplomowej znajdującej sie zarówno na pierwszym jak i na drugim piętrze. Dzień ten wzbudzil wiele wspomnień i emocji, przypominając nam o tym, że czasu nie da się zatrzymać.