WYJAZD DO PORTUGALII

11 czerwca 2019 roku 44 uczniów z klas pierwszych i drugich pojechało na zorganizowany we współpracy z  Europejskim Centrum Młodzieży  wyjazd edukacyjno-warsztatowy. Z ramienia Liceum Plastycznego pojechało trzech nauczycieli – Aleksandra Klanowska, nauczycielka języka angielskiego, Katarzyna Kawka – historyczka sztuki oraz Jerzy Mierzwiak – profesor rysunku i malarstwa. Ze strony Europejskiego Centrum Młodzieży – pan Tomasz Łapa, niezwykle zaangażowany przewodnik i organizator wyjazdu.

Młodzież miała okazję zwiedzić trzy miasta portugalskie: Porto, Bragę i Guimaraes oraz Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Uczniowie odwiedzili dwie szkoły artystyczne: szkołę średnią Soares Dos Reis oraz prywatną uczelnię wyższą specjalizującą się w designie – Escola Superior de Artes e Design. W obu szkołach poprowadzone zostały warsztaty pod okiem prof. Jerzego Mierzwiaka oraz profesorów portugalskich.

Codziennie oprócz zwiedzania zabytków, galerii i muzeów uczniowie mieli czas warsztatowy na szkicowanie i malowanie niezwykłych krajobrazów Portugalii, zarówno malowniczej architektury portugalskich miast jak i zapierających dech widoków nad oceanem.

Owocem wyjazdu jest wiele bardzo dobrych technicznie prac oraz niezapomniane wrażenia, a także wykonane fotografie, które można obejrzeć poniżej.

Fotografie Aleksandry Klanowskiej:

Fotografie Katarzyny Kawki: