LANCKORONA 2018 - PLENER KLASY IIIB

 

Od 2 do 11 czerwca 2018 roku w Polsce, w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, w miejscu szerzej znanym jako Lanckorona odbył się plener naszej klasy (IIIB) pod opieką wychowawcy - Pani Dominiki Szwed. W tymże miejscu odznaczającym się bogatą architektoniką, mielismy okazje tworzyć obrazy oraz szkice. Oderwanie od miejskiego zgiełku, pogoda, która nie poskąpiła słońca i ciepłej aury, a także świeże powietrze pobudzało do pracy twórczej. 

Pierwsze trzy dni skupiły się na pracy inwidualnej, podczas nich każde z nas starało się uwiecznić otaczające nas miejsce na swój własny sposób. 

Czwartego dnia wszyscy dostaliśmy ćwiczenie do zrealizowania. Inicjatorem pomysłu był Profesor Jerzy Mierzwiak, który na naszym plenerze pełnił rolę opiekuna artystycznego i miał pieczę nad naszą pracą.

Kolejne dni w Lanckorie upływały nam na malowaniu. Każdy dzień kończył się korektą profesora, który namawiał aby pracować jeszcze wydajniej. 

Na koniec zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Warszawy. Już we wrześniu zaprezentujemy efekty naszej ciężkiej pracy jaką wykonaliśmy podczas tego pleneru.

Marta Sundmann