INTERAKCJE 2017

Relacja uczniów

Ostatni tydzień września wykorzystałyśmy na wyjazd do Plenerowego Domu Studenckiego w Skokach, który należy do Uniwersytetu Artystycznego w Poznania. Tam w dniach 25-30 IX odbyła się IV edycja pleneru projektowego "Interakcje".

Podczas pobytu uczestniczyłyśmy w wykładach prowadzonych przez wykładowców oraz projektantów. Zdecydowanie przeskoczyłyśmy nasze możliwości i precyzyjnym cięciem modelowałyśmy formy przyszłości.

W przemiłym towarzystwie i w otoczeniu malowniczego pałacu zgłębiałyśmy tajniki projektowania, analizowałyśmy elementy natury oraz realizowałyśmy projekty grupowe.

Plener zakończył się podsumowaniem oraz uroczystym wernisażem. Zaskakującym akcentem było wyróżnienie kilku grup, w tym jednej, w której znajdowała się nasza „smocza załoga”.

Podsumowując doszłyśmy do wniosku, że warto zdobywać doświadczenie poprzez wyjazdy i konfrontacje z uczniami innych liceów plastycznych.

Julia i Weronika z klasy IVA