DZIEŃ DOBREGO FILMU I TEATRU

We wtorek 19 czerwca 2018 roku w naszej szkole, jak co roku, odbył się Dzień Dobrego Filmu i Teatru. Społeczność szkolna mogła obejrzeć filmy wybrane przez nauczyciela Podstaw Fotografii i Filmu - Macieja Jędrzejca.

Organizator szkolnego Dyskusyjnego Koła Filmowego zaproponował dwa filmy. Pierwszym z nich był obsypany nagrodami, między innymi na Festiwalu w Wenecji w 2003 roku, film Andrieja Zwiagnicewa pt. Powrót. Drugim obrazem był film Fucha w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Obraz brał udział w konkursie głównym podczas Festiwalu w Cannes w 1982 roku, gdzie otrzymał nagrodę za scenariusz.

Po obejrzeniu każdego z filmów miała miejsce dyskusja o filmach jak i o kondycji człowieka poruszanej w obejrzanych obrazach.